گروه: اخبار سازمانی

دکترطهرانچی در حاشیه جلسه هم اندیشی مسئولان دفاتر :

اتحادیه های منطقه ای دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می شود/ تشکیل اتحادیه منطقه ای شرق کشور در جوار حرم مطهر رضوی (ع) کلید خورد

کد خبر: 860 تاریخ انتشار: 1400/6/27

در راستای برنامه های تحولی دانشگاه آزاد اسلامی، تشکیل اتحادیه های منطقه ای در دستور کار قرار گرفت.
image

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درحاشیه جلسه هم اندیشی مسئولان دفاتر تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد مقدس در جلسه ای که با حضور روسای استان های شرق کشور برگزارشد، خواستار تشکیل اتحادیه منطقه ای شرق کشور با مشارکت پنج استان خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان شد و از آغاز به کار اتحادیه منطقه ای شرق کشور در هفته جاری خبر داد.

دکتر طهرانچی افزود: فلسفه وجودی رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی، تمرکز زدایی، استفاده از ظرفیت های مشترک آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و تجانسات مشترک محلی و منطقه ای وهم پوشانی های منطقه ای است.

وی ادامه داد: اتحادیه منطقه ای شرق کشور، تشکیلات جدید و ساختار جدیدی بر دانشگاه تحمیل نمی کند، بلکه با برنامه ریزی منطقه ای و تفویض اختیارات به مناطق موجب تسریع امور می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در این طرح، استان ها مانند جزایر پراکنده نیستند که فقط به تهران متصل باشند و خرسندیم که این امر ارزشمند در جوار حرم مطهر رضوی (ع) کلید خورد و چند اتحادیه منطقه ای در کل کشور ایجاد خواهد شد.

دکترطهرانچی خاطرنشان کرد: هرکدام از این مناطق می تواند هیات ممیزه مستقلی داشته باشد و وجود آستان قدس رضوی ظرفیت بی بدیلی برای این منطقه است.

همچنین در این جلسه دکتر علی سروری مجد مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان های دانشگاه آزاد اسلامی با حفظ سمت به عنوان معین این پنج استان معرفی شد که با اختیارات از سوی رئیس دانشگاه مسئولیت این اتحادیه را به عهده خواهد داشت.

مقرر شد که جلسات ماهانه در این استان ها به صورت مجازی و حضوری برگزار شود و روسای استان ها و روسای دبیرخانه هیات امنا از جمله اعضای اصلی نشست خواهند بود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها : دکتر طهرانچي - دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی