ساخت يادمان:

جلسه هماهنگی ساخت يادمان شهدای گمنام واحد نور

کد خبر: 494 تاریخ انتشار: 1397/7/24 نویسنده: نبی خلیلی
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور گفت: تدفین شهدای گمنام در دانشگاه، موجب ایجاد فضایی معنوی در کنار تحصیل و یادگیری علوم مختلف می‌شود.
image

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا از نور، محمد احمدي بعد‌از‌ظهر امروز در جلسه هماهنگی ساخت يادمان شهدای گمنام واحد نور که با حضور همه اعضا در سالن کنفرانس اين واحد دانشگاهي برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌تواند ضامن عزت، اقتدار، معنویت و اخلاق باشد و این فرهنگ یکی از راه‌هایی است که سلامت و معنویت جامعه، به‌ویژه نسل جوان را تضمین می‌کند.

سرپرست واحد نور با بيان اينکه تدفین شهدای گمنام در دانشگاه‌ها، فضا را معنوی و به تحقق اسلامي‌شدن دانشگاه کمک می‌کند، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین فواید حضور شهدا در دانشگاه‌ها و  بین دانشجویان, به‌وجود آمدن فضای روحانی و معنوی است.

وي به نقش شهداي گمنام در پيشرفت کشور، جامعه اسلامي و دانشگاه اشاره کرد و افزود: تدفین شهدای گمنام در دانشگاه، موجب ایجاد فضایی معنوی در کنار تحصیل و یادگیری علوم مختلف می‌شود.

احمدي با بيان اينکه شهدا با فداکردن جان خود و با ايثار و گذشت، انقلاب و اسلام را حفظ کردند، بيان کرد: عزت، افتخار و پيشرفت کشور مرهون خون شهدا بوده و هر چه داريم به برکت وجود شهداست.

سرپرست واحد نور با بيان اينکه در ساخت يادمان شهداي گمنام اين واحد دانشگاهي بايد از خيران شهرستان استفاده کنيم، افزود: درباره ساخت يادمان شهداي گمنام، شاخص‌هایی نظیر کیفیت مطلوب، نقشه مناسب، فناوري‌هاي نوين و خلاقیت با رعایت طراحی معماری ایرانی – اسلامی با در نظر گرفتن هویت فرهنگی و هزینه مناسب را باید رعایت کنيم.

احمدی خاطرنشان کرد: طراحی و ساخت يادمان زيبای شهدا، حس خوبی به انسان  می‌دهد و موجب ايجاد فضای معنوی در وجود انسان می‌شود.

به گزارش آنا، اعضاي جلسه درباره نحوه ساخت، طرح و جانمایی يادمان شهداي گمنام به بحث و گفتگو پرداختند.

برچسب‌ها : شهداي گمنام - طرح يادمان - فرهنگ ايثار و شهادت

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


اولين دوره تخصصي وکيل سايبري


دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 456    ديروز: 906    اين ماه: 22435    تاکنون : 1524644