در واحد نور صورت گرفت:

همایش بزرگداشت روز مجلس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور

کد خبر: 504 تاریخ انتشار: 1397/9/13 نویسنده: نبی خلیلی
همایش بزرگداشت روز مجلس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور با حضور مسئولین ادارات و نهادها و دکتر محمد احمدی سرپرست واحد نور برگزار شد.
image

به گزارش روابط عمومی واحد نور، حجت الاسلام قنبر علی احمدی با اشاره به اینکه  روحانیت شیعه در 200 سال اخیر در مسیر ترویج دین و ارزش های اسلامی در جهت منافع مردم و ایران اسلامی مجاهدات های زیادی کرده است، اظهار کرد:شیخ فضل الله نوری پیشانی مجاهد دوران مشروطیت در ملی شدن صنعت نفت و همچنین آیت الله کاشانی و شهید مدرس و همچنین امام خمینی ( ره) که این انقلاب بزرگ را به بشریت عصر امروز هدیه کردند.

وی با بیان اینکه مستکبران عالم از شهید مدرس می ترسیدند،یادآورشد:وی به عنوان بهترین الگو برای مجلسیان و نمایندگان است.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه مجلس در راس همه امور قرار دارد، تصریح کرد: سرنوشت یک کشور به مجلس برمی گردد زیرا تمامی خواسته های به حق مردم باید در مجلس تعیین و تکلیف شود،کارنمایندگان در جهت تصویب قوانینی که به نفع جامعه و برای پیشرفت این کشورباشد، بسیار دشوارو حساس است.

وی در ادامه با بیان اینکه استیضاح و سوال حق مجلس است، تاکید کرد: استیضاح باید در جای خود برای مسائل نظام انجام شود،چون مدیر ضعیف و مسئولی که اراده برنامه ریزی ندارد در این کشور جایی ندارد.

امام جمعه نور خاطرنشان کرد: نمایندگانی که در عزل و نصب ها دخالت دارند باید افرادی را که بتوانند گره ای از مشکلات شهرستان را بازکرده و گام های مثبت بردارند بر سر پست ها قرار دهند.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه استان مازندران دارای تمامی ظرفیت ها ویژه است، یادآورشد: اتحاد بزرگان استان با یکدیگر و ارتقا مدیران در بالا ترین سطح کشور می تواند نقطه پرش بزرگان مازندران در قامت وزارت باشد و این استان کمبودی به نسبت دیگر استان های کشور ندارد .

در ادامه این جلسه علی شادمان فرماندار شهرستان نور با اشاره به اینکه مجلس ویترین نظام و عصاره ملت است ، اظهار کرد: افرادی که در جایگاه مجلس قرار گرفتند باید همواره به یاد داشته باشند با رای ملت  انتخاب شده اند تا سرنوشتی مطلوب برای آن ها رقم بزنند.

وی با بیان اینکه به عقیده صاحب نظران علوم سیاسی استقلال هدفی برای ایجاد قوا و تعادل قدرت جهت پیشرفت کشورها است، تصریح کرد: هیچ وقت استقلال به مفهم حرکت جزیره ای و جداگانه مد نظر صاحب نظران مربوطه نبوده، توزیع عادلانه قدرت برای آن ها ملاک بوده است.

فرماندار شهرستان نور با تاکید بر اینکه این شهرستان در حوزه های توسعه و اجرایی به طور جدی عقب ماندگی های تاریخی دارد، افزود: علی رغم تمامی تلاش ها مدیران گذشته مشکلات جدی در این شهرستان خودنمایی می کند.

وی  بیان اینکه دولت در سخت ترین شرایط اقتصادی قرار دارد، یادآورشد: حدود پنج ماه پیش دولت تورم 40 درصدی را به کمتر از 10 درصد رساند و رشد منفی اقتصادی را به حدود 7 بهبود بخشید، باید در حمایت از این دولت گام های جدی برداشته شود.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس چراغ هدایت دولت و ملت است ، اظهار کرد: قانون گذاری از وظایف قانونی دراختیار نمایندگان است تا در مسیر توسعه گام های بلندی را بردارند.

ولی الله نانواکناری تصریح کرد: نمایندگان مازندران در در بخش کشاورزی ، مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان یک قانون در مجلس به رای گذاشتند که با گرفتن آرا مشکلات کشاورزان در بخش مرتفع شود.

وی با اشاره به اینکه اسکتبار جهانی جبهه سوم را برای کشورما تدارک دیده است، افزود: استکبار جهانی جنگ اقتصادی  و جنگ عملیات روانی،ناامنی و ترور را در دستور کار قرار داده است.

 نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:با رهبری فرمانده کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای در جنگ اقتصادی قدم به قدم حربه های دشمن را  نقش بر آب خواهیم، همه باید دست به دست هم بدهند تا در این جبهه نابرابر که دشمن برای ما تعبیه کرد در کنار هم ید واحد باشیم تا باد موفقیت به پیروزی برسیم.
 

علی اسماعیلی در دومین همایش بزرگداشت روز مجلس در شهرستان نور با اشاره به اینکه تمامی تلاش نماینده دفاع از حقوق ملت در ظرفیت قانون اساسی به عنوان وکیل مدافع است، اظهار کرد: نخستین حرکت مدیران باید توسعه انسان باشد.

وی با بیان اینکه هدف دوم مدیران حفظ  و حراست محیط زیست و آب و خاک و دریا و آب بندان و جنگل است، اظهارکرد: در همین راستا نخستین حرکت برای آغاز مطالعه و بردن این پروژه در جدول 20 و 19 بودجه کشور برای فاضلاب شهر نور، رویان و ایزدشهر و امیرآباد در دوره خدمتگذاری آغاز شده است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه از آزادسازی و زیبا سازی سواحل نور، رویان و ایزدشهر و امیرآبادسخن گفت و افزود: تصویب طرح منطقه ویژه اقتصادی و گردشگری در شهرستان نور در کمیسیون اقتصادی و صحن علنی مجلس و شورای برنامه ریزی استان مازندران و همچنین کلنک بیمارستان 160 تختخوابی بعد از 40 سال نیز انجام شد.

اسماعیلی در ادامه از تفکر خط ریلی تهران به شمال از مسیر بلده خبر داد و تاکید کرد: با راه اندازی این خط ریلی که در حال آماده سازی ساز و کار آن نیز هستیم فاصله تهران  به شمال به نیم ساعت کاهش پیدا می کند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سومین بخش از توسعه پایدار اصل ارتباطات و تکنولوژی ارتباطات است، تصریح کرد: نخستین و بزرگ ترین پروژه تارنمای روستایی کشور در بخش چمستان بهره برداری خواهد رسید و درآینده نزدیک این پروژه در 8 روستای بخش مرکزی نیز افتتاح خواهد شد.

وی آینده اقتصاد شهرستان را اقتصاد مجازی دانست و افزود: با تحت پوشش قرار دادن فیبر نوری در تمامی شهرستان نورآینده این شهرستان پایه تجارت الکترونیک، شهروند الکترونیک ودولت الکترونیک خواهد بود.

image
برچسب‌ها : بزرگداشت روز مجلس - نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر - ولی الله نانوا کناری

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 131    ديروز: 679    اين ماه: 1736    تاکنون : 1446980