رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور در گفتگو با آنا:

خبرنگار با هنر نگارش خود تنش در جامعه را آرام میکند

کد خبر: 681 تاریخ انتشار: 1399/5/25 نویسنده: محمدرضا اکبری
به مناسبت هفته خبرنگار ، با حضور دکتر احمدی ، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور و هیئت رئیسه و همچنین اصحاب رسانه شهرستان نور طی یک نشست خبری از خبرنگاران تجلیل شد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست گفت: جامعه بی خبر و خبرنگار را نمی توان متصور شد ؛ خبرنگار با هنر نگارش خود تنش در جامعه را آرام میکند
image

به گزارش روابط عمومی واحد نور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور در این نشست در سخنانی اظهار کرد: دانشگاه در زبان عربی به جامعه ترجمه و معنا شده است که ترجمه بسیار زیبایی از دانشگاه است چرا که دانشگاه جدا از جامعه نیست و لازم و ملزوم هم هستند و در ارتباط و تعامل زیاد و نزدیکی با یکدیگر قرار دارند و درصد بسیار مهمی از آن با فعالیت و تعامل با خبرنگاران متعهد و متخصص انجام می شود.
وی افزود: خبرنگاری از جراحی مهمتر است چرا که ممکن است با یک خبر در جامعه تنش ایجاد شده و مشکلات عدیده ای را به همراه داشته باشد اما از سوی دیگر نمی توان جامعه بی خبر و خبرنگار را متصور شد چرا که تمام شریانهای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آن از بین می رود .
دکتر محمد احمدی گفت: اگر داعیه یک دانشگاه اجتماعی را داریم ، قطعا باید با خبرنگاران و اصحاب رسانه هم ارتباط خوب، مناسب و موثری داشته باشیم زیرا با شفاف بودن و درست عمل کردن مسئولین دانشگاه ، خبرنگاران هم می توانند عملکرد دانشگاه را به نحو بهتری به جامعه انتقال و انعکاس دهند.
این مسئول تصریح کرد : تمام خبرهایی که در جامعه انتشار و انعکاس می یابد ، می تواند جامعه را نجات و یا در ورطه سقوط بیندازد ، حتی برخی خبرهای راست هم گاهی می تواند در اجتماع تنش ایجاد کند که خبرنگاران با هنر نگارش خود می توانند به گونه ای آن را منعکس کنند که جامعه را آرام کند خصوصا در شرایط فعلی که کل دنیا در حال دست و پنجه نرم کردن با این ویروس کشنده هستیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور در ادامه با قدردانی از خبرنگاران متعهد شهرستان نور گفت: تاکنون شاهد انتشار خبری خلاف واقع از خبرنگاران این شهرستان نبودم.

وی افزود: دو خبرگزاری بزرگ و معتبر آنا و ایسکانیوز (با نام کامل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی هستند و به عنوان تنها ارگان دارای رسانه به صورت ویژه به اخبار دانشجویان ، دانشگاه‌ها و آموزش رسانه می‌پردازد.
احمدی در بخش دیگری از سخنانش ، شیوه جذب دانشجو در دانشگاه آزاد را از دو روش مراجعه به سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی غیرپزشکی و آزمون سراسری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عنوان کرد .
این مسئول خاطرنشان کرد: طی بخشنامه جدید دانشگاه ، امکان تحصیل همزمان در دو رشته مجزا در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است ؛ همچنین در قالب ” طرح کهاد ” همانند دوره های پودمانی یا تک درس قدیم دانشگاه آزاد اسلامی ، فردی علاقه مند به حصول اطلاعات در یک درس ، آن را در دانشگاه گذرانده و در پایان به وی مدرک تحصیلی معتبر داده می شود؛ و نیز در یک طرح جدید دیگر، اگر کسی در دانشگاه آزاد ثبت نام کند و در دانشگاه دولتی پذیرفته شود ، دیگر نیاز به پرداخت هزینه انصراف از سوی دانشجو نیست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر افق دید سال ۱۴۰۴ گفت : باید پایه های آموزشی دانشگاه را طوری پیش ببریم که در سال ۱۴۰۴ انتخاب اول دانشجو ، دانشگاه آزاد باشد و این مسیر بسیار سختی ست که همه عوامل داخل دانشگاه و عوامل خارج دانشگاه که شما رسانه ها هستید باید در کنار هم همکاری کنند .
وی دانشگاه آزاد اسلامی را از بهترین دانشگاهها در زمینه آموزش مجازی در دوران شیوع ویروس کرونا برشمرد که دروس نظری مجازی ارائه شده طی ساعت مقرر شده آغاز و پایان می یافت و دروس عملی نیز در تابستان با رعایت فاصله گذاری فیزیکی و تعداد کم در هر گروه برگزار می گردد.
احمدی در ادامه با اشاره به آزمایشگاههای مجهز دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در زمینه پروبیوتیک کارهای خوبی انجام شده ولی هنوز به نتیجه نرسیده ، همچنین تولید لامپهای ال ای دی از دیگر دستاوردهای دانشگاه می باشد که خود دانشگاه و درمانگاه حضرت زینب نور از آن بهره مند گردیدند اما به مساعدتهای مالی نیاز است که رایزنی هایی با بنیاد برکت برای خرید امکانات و تجهیزات صورت پذیرفته و قول مساعدت داده اند ؛ در زمینه تولید گل و گیاه هم پیشرفتهای خوبی داشته ایم و سود خوبی نیز عاید دانشگاه شده است.
دکتر آذرنگ ، معاون علمی، پژوهشی دانشگاه در سخنانی گفت : پیشرفت علمی یک دانشگاه مرهون تعداد اعضای هیئت علمی آن است که دانشگاه ما از نظر تعداد هیئت علمی بسیار غنی است، همچنین دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور در بین واحدهای استانی نیز از نظر جایگاه علمی در جایگاه خوبی قرار دارد .
وی اضافه کرد : دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۷۰ عضور هیئت علمی دارد که بخش اعظم آن دکتر هستند ، ۷ دانشیار ، ۴۰ استادیار ، ۲۰ مربی در حال تحصیل در مقطع دکترا می باشد.
معاون علمی پژوهشی داشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد : در مقایسه با دو دانشگاه دولتی استان، دانشگاه مازندران در بابلسر و دانشگاه نوشیروانی بابل ، دانشگاه آزاد از نظر کادر هیئت علمی از دانشگاه مازندران جلوتر است ولی از نظر دستاوردهای علمی از دانشگاه نوشیروانی پایین تر هستیم و بخش زیادی از انرژی ما صرف جذب دانشجو به روشهای مختلف می شود در صورتی که در این دانشگاه پلن های بسیار زیادی برای جذب دانشجو وجود دارد اما متاسفانه قوانینی وجود دارد که دست ما را برای جذب محدود کرده است.
در ادامه دکتر دُرمیشی معاونت اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت : دانشگاه آزاد برای کمک به مشکلات مالی دانشجویان تسهیلات خوب مالی قرار داده است که از آن جمله می توان به اختصاص وام کوتاه مدت از سوی صندوق رفاه دانشجویان ، وام میان مدت ، وام بلند مدت ، وام ازدواج اشاره کرد که طی ضوابط خاص و مشخص به دانشجویان تعلق می گیرد.
همچنین دکتر خالقی نیا ، معاونت امور سما ، اموزشکده و مدارس سما (آموزشهای عمومی و مهارتی) اظهار کرد : علیرغم اینکه از سما انتظار می رفت بر روی مهارت بیشتر کار کند اما در سنوات گذشته بیشتر روی آموزش متمرکز بوده اند ولی اخیراً سازمان سما به صورت پایلوت طرحی را اجرایی کرده که اموزشها محدود به مقطع کاردانی می باشد و در طرحهای مهارتی بجای استفاده از اساتید آموزشی ، از کاردانهای فنی ماهر استفاده می کنند تا به سمت مهارتی شدن پیش بروند.
وی افزود: دغدغه اصلی کسانی که برای تحصیل انگیزه ندارند ، بحث اشتغال و کاریابی ست که یکی دیگر از طرحهایی که سما در نظر دارد این است که برای فارغ التحصیلان اموزشکده های سما اشتغال ایجاد کند .
دکتر نوری شیرازی معاونت امور دانشجویی و فرهنگی نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه های متعدد فرهنگی و دانشجویی گفت :کارگاههای انگیزشی، کارگاه ایدز، کارگاه آشنایی با ویروس کرونا برگزار شد .
وی بسیج دانشجویی، بسیج اساتید ، هم اندیشی اساتید و تشکل های سیاسی اسلامی را چهار بازوی معاونت فرهنگی دانشگاه برشمرد و افزود : اردوهای جهادی ، سفر اربعین در بخش بسیج دانشجویی ، کمک مومنانه و پخت ۱۵۰۰ پرس غذای گرم و توزیع بین نیازمندان و همچنین راه اندازی خط تولید ماسک از جمله اقدامات دانشگاه در زمان شیوع کرونا بوده است .

در پایان این نشست با اهدای لوح از خبرنگاران تجلیل و تقدیر به عمل آمد سپس خبرنگاران به همراه رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه با حاضر شدن بر مزار دو شهید گمنام دانشگاه آزاد ، بر مقام ایشان ادای احترام و با آرمانهایشان تجدید بیعت نمودند…

image
image
image
برچسب‌ها : بنیاد برکت - تجلیل از خبرنگاران - واحد نور

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :    فراخوان همکاری در تولید محتوی - پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

    عضویت در خبرنامه

    آمار بازدید       امروز: 152    ديروز: 2142    اين ماه: 58402    تاکنون : 2716517