در دیدار دانشگاهیان با خانواده شهید مطرح شد:

ویژگی‌های اخلاقی مدافع حرم به روایت مادر شهید/ شهیدان مقاومت و پویایی جامعه را تضمین می‌کنند

کد خبر: 713 تاریخ انتشار: 1399/9/16 نویسنده: محمدرضا اکبری
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور گفت: شهیدان، مقاومت و پویایی جامعه را تضمین کرده و به جامعه عظمت و بزرگی می‌بخشند.
image

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از نور، مجید فانی در دیدار با خانواده نخستین شهید مدافع حرم شهرستان نور  اظهار کرد: شهیدان، مقاومت و پویایی جامعه را تضمین کرده و به جامعه عظمت و بزرگی می‌بخشند. آنان ضعف و سستی را از بین می‌برند و هر جامعه‌ای که افراد آن اینگونه باشند، مشمول رحمت و نصرت خداوند واقع شده و دیگر شکست نخواهند خورد.

وی با بیان اینکه امنیت و آرامش امروز را مدیون شهدا هستیم، افزود: از بزرگی و عظمت این شهداست با آسایش خاطر زندگی می‌کنیم. شهیدان در انقلاب اسلامی ایران نقش منحصربه‌فردی داشته‌اند.

نگذارید دشمن جوانان را جذب کند

مادر شهید مدافع حرم علی جمشیدی نیز با قدردانی از حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور و هیئت همراه درباره خصوصیت اخلاقی شهید گفت: فرزند شهیدم در راه خدا کار می‌کرد و هیچ‌وقت دوست نداشت کسی از اعضای خانواده‌ بداند او چه کاری در بسیج انجام می‌دهد.

محترم کاویانپور با بیان اینکه علی بسیجی فعال بود، اضافه کرد: همیشه شهید را در حال فعالیت می‌دیدم، تابستان‌ها به مناطق محروم اعزام می‌شد و در مناطق محروم خدمت به مردم بود و چند روز قبل از سال نو برای خادمی زائران شهدا به شلمچه و طلائیه سفر می‌کرد.

وی ادامه داد: شهید در هر میدانی که مورد نیاز بسیج بود، فعالیت می‌کرد. زمانی در دانشگاه مشغول فعالیت بسیج بود، بعد از آن در بسیج دانش‌آموزی مشغول فعالیت شد. در بسیج هیچ حقوق را دریافت نمی‌کرد، حتی درآمدش را هم برای دانش‌آموزان بسیجی هزینه می‌کرد و می‌گفت؛ چون دانش‌آموزان از راه دور به سپاه می‌آیند برای آنها خرج می‌کرد.

مادر شهید مدافع حرم علی جمشیدی با بیان اینکه شهید برای رضای خدا و در راه خدا به مردم خدمت می‌کرد، خاطرنشان کرد: علی را کمتر در خانه می‌دیدیم و هرجا هم که برای بسیج کار می‌کرد، بدون مزد و منت بود و هیچ ریاکاری در کارش نداشت.

کاویانپور تأکید کرد: پرچم شهدا را بالا نگه دارید و دست جوانان این کشور را بگیرید و آنان را برای اسلام تربیت کنید. نگذارید دشمن جوانان را جذب کند.

آرزویی برای برگشت پیکر مطهر شهیدم نداشتم

وی با بیان اینکه فرزند شهیدم را به حضرت زینب(س) و رهبر معظم انقلاب هدیه کردم، یادآور شد: علی دو سال تلاش کرد تا به سوریه اعزام شد به او می‌گفتند بسیجی‌ها را اعزام نمی‌کنند و هرجا می‌رفت، اسمش را خط می‌زدند. حتی به تیپ فاطمیون هم رفت تا جذب تیپ شده و برای سوریه اعزام شود.

مادر شهید مدافع حرم علی جمشیدی با بیان این مطلب که پیاده‌روی اربعین می‌رفت و عکس مقام معظم رهبری را چاپ می‌کرد و با خودش همراه داشت و بین مردم پخش می‌کرد، عنوان کرد: آرزویی برای برگشت پیکر مطهر شهیدم نداشتم؛ چراکه برای رضای خدا رفت و هرچه خدا بخواهد همان است. خدا به همه جوانان سلامتی و توفیق کار در راه دین و اسلام را بدهد.

به گزارش آنا، شهید مدافع حرم علی جمشیدی یکی از ۱۳ شهید مدافع حرم اردیبهشت سال ۹۵ در کربلای خان طومان به قافله اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا(ع) پیوست و پیکر مطهرش بعد از چهار سال به آغوش وطن بازگشت.

image
برچسب‌ها : اولين شهيد مدافع حرم شهرستان نور - شهيد علي جمشيدي - شهيد مدافع حرم

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :    فراخوان همکاری در تولید محتوی - پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران

    عضویت در خبرنامه

    آمار بازدید       امروز: 130    ديروز: 2142    اين ماه: 58380    تاکنون : 2716495